DW-03-07-F-D-250-002
Samtec Inc.
型号:
DW-03-07-F-D-250-002
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.070" (1.778mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)