DW-03-14-T-S-1180
Samtec Inc.
型号:
DW-03-14-T-S-1180
描述:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.140" (3.556mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.180" (29.972mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)