DW-03-15-T-S-390
Samtec Inc.
型号:
DW-03-15-T-S-390
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.130" (3.302mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.390" (9.906mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)