DW-04-13-S-S-875
Samtec Inc.
型号:
DW-04-13-S-S-875
描述:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.245" (6.223mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.875" (22.225mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)