DW-05-07-T-D-300
Samtec Inc.
型号:
DW-05-07-T-D-300
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.020" (0.508mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)