DW-05-09-T-D-489
Samtec Inc.
型号:
DW-05-09-T-D-489
描述:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.131" (3.327mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.489" (12.421mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)