DW-05-20-S-D-259
Samtec Inc.
型号:
DW-05-20-S-D-259
描述:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.761" (19.329mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.259" (6.579mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)