DW-06-14-L-D-950
Samtec Inc.
型号:
DW-06-14-L-D-950
描述:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.370" (9.400mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.950" (24.130mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)