DW-06-20-F-S-330
Samtec Inc.
型号:
DW-06-20-F-S-330
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.690" (17.526mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.330" (8.382mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)