DW-07-12-F-S-755
Samtec Inc.
型号:
DW-07-12-F-S-755
描述:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 7
Color Black
Length - Post (Mating) 0.165" (4.191mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.755" (19.177mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)