DW-07-14-T-S-1004
Samtec Inc.
型号:
DW-07-14-T-S-1004
描述:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 7
Color Black
Length - Post (Mating) 0.316" (8.026mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.004" (25.502mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)