DW-07-20-L-D-590
Samtec Inc.
型号:
DW-07-20-L-D-590
描述:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.430" (10.922mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.590" (14.986mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)