DW-08-13-L-S-750
Samtec Inc.
型号:
DW-08-13-L-S-750
描述:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.370" (9.400mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)