DW-08-15-L-S-291
Samtec Inc.
型号:
DW-08-15-L-S-291
描述:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.229" (5.817mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.291" (7.391mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)