DW-08-19-G-S-975
Samtec Inc.
型号:
DW-08-19-G-S-975
描述:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.245" (6.223mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.975" (24.765mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)