DW-09-10-F-S-550
Samtec Inc.
型号:
DW-09-10-F-S-550
描述:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 9
Color Black
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.550" (13.970mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)