DW-09-10-S-D-437
Samtec Inc.
型号:
DW-09-10-S-D-437
描述:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 18
Color Black
Length - Post (Mating) 0.283" (7.188mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.437" (11.100mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)