DW-10-12-S-D-628
Samtec Inc.
型号:
DW-10-12-S-D-628
描述:
CONN BRD STACK .100" 20POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.292" (7.417mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.628" (15.951mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)