DW-10-14-S-Q-400
Samtec Inc.
型号:
DW-10-14-S-Q-400
描述:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.920" (23.368mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)