DW-18-15-T-S-395
Samtec Inc.
型号:
DW-18-15-T-S-395
描述:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H TIN
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 18
Color Black
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.395" (10.033mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)