DW-19-19-F-D-1040
Samtec Inc.
型号:
DW-19-19-F-D-1040
描述:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.040" (26.416mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)