DW-20-20-L-D-735
Samtec Inc.
型号:
DW-20-20-L-D-735
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.285" (7.239mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.735" (18.669mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)