DW-24-13-S-S-940
Samtec Inc.
型号:
DW-24-13-S-S-940
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.940" (23.876mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)