DW-24-15-F-D-288
Samtec Inc.
型号:
DW-24-15-F-D-288
描述:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 48
Color Black
Length - Post (Mating) 0.232" (5.893mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.288" (7.315mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)