DW-28-15-T-D-290
Samtec Inc.
型号:
DW-28-15-T-D-290
描述:
CONN HDR 56POS 0.1 STACK T/H TIN
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 56
Color Black
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)