DW-29-20-F-S-855
Samtec Inc.
型号:
DW-29-20-F-S-855
描述:
CONN HDR 29POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 29
Color Black
Length - Post (Mating) 0.165" (4.191mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.855" (21.717mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)