DW-30-10-S-T-500-LL
Samtec Inc.
型号:
DW-30-10-S-T-500-LL
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 90POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 90
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.500" (12.700mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)