DW-31-09-F-S-465
Samtec Inc.
型号:
DW-31-09-F-S-465
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 31POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 31
Color Black
Length - Post (Mating) 0.155" (3.937mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.465" (11.811mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)