DW-32-10-S-T-510
Samtec Inc.
型号:
DW-32-10-S-T-510
描述:
CONN HDR 96POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 96
Color Black
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.510" (12.954mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)