DW-37-11-F-S-635
Samtec Inc.
型号:
DW-37-11-F-S-635
描述:
CONN HDR 37POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 37
Color Black
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.635" (16.129mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)