DW-40-09-S-S-415
Samtec Inc.
型号:
DW-40-09-S-S-415
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.205" (5.207mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.415" (10.541mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)