DW-40-10-F-Q-450
Samtec Inc.
型号:
DW-40-10-F-Q-450
描述:
CONN HDR 80POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 80
Color Black
Length - Post (Mating) 0.270" (6.858mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)