DW-40-12-G-D-561
Samtec Inc.
型号:
DW-40-12-G-D-561
描述:
CONN HDR 80POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Color Black
Length - Post (Mating) 0.359" (9.119mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.561" (14.250mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)