DW-41-19-F-S-1050
Samtec Inc.
型号:
DW-41-19-F-S-1050
描述:
CONN HDR 41POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 41
Color Black
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.050" (26.670mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)