DW-42-08-S-Q-200
Samtec Inc.
型号:
DW-42-08-S-Q-200
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 84POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 84
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)