DW-48-09-G-D-548
Samtec Inc.
型号:
DW-48-09-G-D-548
描述:
CONN HDR 96POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 96
Color Black
Length - Post (Mating) 0.072" (1.829mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.548" (13.919mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)