DW-48-12-F-S-710
Samtec Inc.
型号:
DW-48-12-F-S-710
描述:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 48
Color Black
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.710" (18.034mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)