DW-50-20-T-S-840
Samtec Inc.
型号:
DW-50-20-T-S-840
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.840" (21.336mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)