DWM-01-51-T-D-250
Samtec Inc.
型号:
DWM-01-51-T-D-250
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.040" (1.016mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.410" (10.414mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DWM
Pitch -
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)