DWM-03-59-L-D-435
Samtec Inc.
型号:
DWM-03-59-L-D-435
品牌:
Samtec Inc.
描述:
.050" X .100" FLEX STACK, FLEXIB
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.200" (5.080mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.435" (11.049mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)