DWM-05-53-L-S-292
Samtec Inc.
型号:
DWM-05-53-L-S-292
描述:
.050" X .100" FLEX STACK, FLEXIB
Color Black
Length - Post (Mating) 0.093" (2.362mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.505" (12.827mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.292" (7.417mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)