DWM-05-53-S-S-311
Samtec Inc.
型号:
DWM-05-53-S-S-311
描述:
CONN HDR 5POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.074" (1.880mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.505" (12.827mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.311" (7.899mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)