DWM-10-59-G-D-200
Samtec Inc.
型号:
DWM-10-59-G-D-200
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.435" (11.049mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)