DWM-17-55-L-S-250
Samtec Inc.
型号:
DWM-17-55-L-S-250
描述:
CONN HDR 17POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 17
Color Black
Length - Post (Mating) 0.240" (6.096mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 0.610" (15.494mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)