DWM-20-54-L-D-360
Samtec Inc.
型号:
DWM-20-54-L-D-360
描述:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.555" (14.097mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.360" (9.144mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)