DWM-36-59-G-S-473
Samtec Inc.
型号:
DWM-36-59-G-S-473
描述:
CONN HDR 36POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.162" (4.115mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.473" (12.014mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)