DWM-46-61-G-D-250
Samtec Inc.
型号:
DWM-46-61-G-D-250
描述:
CONN HDR 92POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 92
Color Black
Length - Post (Mating) 0.680" (17.272mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.050" (26.670mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)