DWM-47-51-G-S-250
Samtec Inc.
型号:
DWM-47-51-G-S-250
描述:
CONN HDR 47POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 47
Color Black
Length - Post (Mating) 0.040" (1.016mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.410" (10.414mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)