DWM-50-54-G-S-345
Samtec Inc.
型号:
DWM-50-54-G-S-345
描述:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.555" (14.097mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.345" (8.763mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)