DZ23C8V2-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
DZ23C8V2-G3-08
封装:
SOT-23-3
描述:
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Configuration 1 Pair Common Cathode
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 6 V
Series DZ23-G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms